Sahibinden Hyundai Santa Fe 2.0 Crdi Style Vgt 2006 Model. Santa Fe Düşünüyorsanız Mutlaka Okuyun!!!

57,000 TL

Dizel

240,000 Km

2006

Otomatik Vites

Açıklama

Merhabalar. SantaFe veya benzeri bir SUV almak istiyorsanız, bunu almasanız bile önce okuyun lütfen! Benim düştüğüm hataya düşmeyin. Bu araç benim ilk SUV deneyimim oldu. Alırken 46000-56000 arasıydı bu araçların fiyat aralığı. Ben de yüksek fiyatlı olanları görünce "demek ki aracını çok seviyor" diye geçirmiştim içimden. Gittim ve 45000 olan aracı ekspertiz vs yaptırarak aldım. Kasko yaptırırken bedelin 50000 çıkmasına da sevindim. Çünkü ilk defa bir aracımın kasko bedelinden daha ucuza araç almıştım. (Bu araç 9. aracımdı) İlk bakımlarını yaptırmak için Ankara'ya geldiğimde araçta sorunlar olduğunu ve aslında bu araçların çok sağlam, ustanın ifadesiyle "taş gibi" olmasına rağmen genelde sahiplerinin bakmamalarından, geçiştirme ve ucuz parçalarla bakım yaptırmalarından kaynaklı araçların sorun çıkardığından bahsetti. Yaklaşık 14000 TL civarı masrafı var bunun dedi. Sonrasında aracı kaça aldığımı sorunca gülerek "abi sen bunu bedava almışsın. Bu aracın piyasası 60000. Adam sana yaptırma masrafını düşerek vermiş" dedi. Hatta kapısındaki kendi Accent'i (2003 model) göstererek "ben buna 43000" istiyorum dedi. Sonuç olarak farkında olmadan yaptırma masrafları bana kalacak şekilde bir aracı almış oldum. Canımı sıkan ve beni üzen ise bana satan kişinin bunlardan hiç bahsetmemesi oldu. 

Sonuç olarak ben aracı satmaya kalktığımda bile bu haliyle satamayacağım için (mutlaka bir alıcısı çıkardı benim gibi :) ama ben bana satan gibi, bir şeyleri saklayamayacağım için) yaptırmaya karar verdim. Büyük çapta bir onarım ve önemli parçalar olduğu için Ankara Ata Hyundai yetkili serviste yaptırdım herşeyini. Sadece arka diferansiyel seti 7300 TL (iskonto hariç) ve Kore'den sipariş verilerek getirildi. Yapılan işlemler ve bedeli fotoğraflarda görülebilir. Sonuç olarak şu anda ciddi bir problemi olmadan binilecek hale geldi. 

Tüm bunları, eğer bu tarz bir araç alacaksanız ederinden ucuza almaya kalkıp benim düştüğüm duruma düşmeyin diye yazıyorum. O halde neden satıyorum? Yaz döneminde özellikle iç hacmi ve bagajı geniş olan bir 4x4 araca ihtiyacım vardı ve kendi VW Touran aracımı bu nedenle atmıştım. Artık bu ihtiyaç kalmadı. O nedenle yine bir MPV tarzı aile aracı almak için satıyorum. Yakıt tüketimi fotoğrafta göründü şekli ile 9.4 civarı. Şehirlerarası 6,5-7 lt civarı oluyor. Ben genelde sert kullanırım ve ekonomi yapamam maalesef. O nedenle kullanıma bağlı olarak daha da düşebilir. (Ortalaması 7 lt olan servisin verdiği ikame aracı teslim ederken benim ortalamam 8.2 idi :) )

Alırken yapılan tramer sorgusu ve ekspertiz raporu fotolarda mevcuttur. İki tane küçük kazası görünüyor. Tavandaki lokal boya sunroof civarında ve bu araçlarda genelde belli bir km sonrasında bir işlem gerekiyormuş, ondan kaynaklı muhtemelen denmişti. Ekim 2010'a kadar muayenesi var. 

Acelem yok. O nedenle saçma tekliflerle gelmeyin lütfen. Çok cüz'i bir pazarlık payı var.